17 marca 2025r. uczniowie kl. 8 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zespołu Szkół w Jabłonowie.
Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół w Jabłonowie.
Za halą stanęła mała infrastruktura
Przy miasteczku rowerowym za halą stanęła mała infrastruktura w postaci ławek, ławostołów, śmietników i stojaka na rowery. Teren jest oświetlony i monitorowany. Na użytek szkoły dostępne są mobilne znaki drogowe.
Stopniowo zagospodarowujemy to urokliwe miejsce. Po drugiej stronie stawu powstanie skatepark i pumptrack (projekt na ostatnim zdjęciu).
Konkurs
Wyjazd na spektakl „Balladyna”
Młodzież ze szkoły miała okazję obejrzeć spektakl "Balladyna", adaptację znanej tragedii Juliusza Słowackiego. Przedstawienie zachwyciło widzów swoją inscenizacją oraz interpretacją klasycznego tekstu. Reżyser w nowoczesny sposób ukazał dramatyczne losy tytułowej bohaterki, podkreślając jej ambicje oraz moralne dylematy. Młodzież była zafascynowana grą aktorską, która wciągnęła ich w świat pełen emocji i napięcia. Po spektaklu odbyła się dyskusja, w której uczniowie dzielili się swoimi refleksjami na temat przedstawionych wartości i aktualności poruszanych tematów. To wydarzenie z pewnością zainspirowało młodych widzów do głębszego poznania literatury polskiej. Dziękuję za wspólny czas z młodzieżą: p.V.Dobrowolskiej i p.M.Stawskiej-Pikulskiej.
Piąty dzień-Tydzień mózgu
Ostatni dzień i ostatnie zadania naszych uczniów związane z rozwojem szarych komórek. Dzisiaj na lekcji biologii ciężko pracowali uczniowie klasy 5b oraz 6a.
Tekst: K. Mówińska
Tydzień mózgu” w 0 e
Swoją przygodę z poznawaniem mózgu zaczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego " Było sobie życie - Mózg". Dowiedzieliśmy się jak działają zmysły i skąd biorą się różne zachowania. Co robić by nasz mózg dobrze działał (korzystać z zabaw na świeżym powietrzu, dobrze się wysypiać i zdrowo odżywiać- wykonaliśmy plakat na temat zdrowego odżywiania). Przez cały tydzień uczestniczyliśmy w ciekawych formach zajęć, mających na celu pobudzenie pracy mózgu. Zrobiliśmy naprawdę wiele:
- ćwiczyliśmy spostrzegawczość wzrokową, pamięć i umiejętność liczenia,
- wykonaliśmy ćwiczenia i zabawy wspomagające pracę mózgu: domino, puzzle, wyklejanki, kreśliliśmy „leniwe ósemki”,
- lepiliśmy z różnych mas plastycznych ( wykonaliśmy model mózgu z masy solnej i makaronu), pokonaliśmy ścieżki sensoryczne, bawiliśmy się w dźwiękowe memory, rozpoznawaliśmy przedmioty za pomocą dotyku bez udziału wzroku,
Zorganizowaliśmy kącik tematyczny , w którym znalazł się między innymi model mózgu – dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak wygląda i jak jest zbudowany nasz mózg.
Udział w akcji „Tygodnia mózgu” to dobry przykład na to, że nauka może być świetną zabawą nawet dla najmłodszych dzieci.
Tekst: Monika Steckowska
Konkurs - "Kto lepiej zna liczbę Pi"
Z okazji "TYGODNIA MÓZGU" nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs "Kto lepiej zna liczbę Pi". Konkurs polegał na wypisaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi w czasie 1 minuty. Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy 8a Julia Duda, która poprawnie wypisała 23 cyfry rozwinięcia dziesiętnego. Serdecznie gratulujemy!!!
Tekst: R. Laskowski
Targi edukacyjne
12.03.2025r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Targach Edukacyjnych. Podczas wydarzenia zapoznali się z ofertą edukacyjną brodnickich szkół ponadpodstawowych jak również odkryli możliwości zawodowe na stoiskach tematycznych.
Czwarty dzień- Tydzień mózgu
Dzisiejsze zadanie związane z rozwojem mózgu na lekcjach biologii i chemii opierały się na rozwoju komunikacji między uczniami oraz rywalizacji między sobą.
Tekst: K. Mówińska
Konkurs kuratoryjny z biologii
Z wielką radością chciałam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Duda otrzymała tytuł FINALISTY w konkursie kuratoryjnym z biologii. GRATULUJEMY
Trzeci dzień- "Tydzień mózgu 2025"
Uczniowie klasy 5a rozwijali swoje szare komórki w grach logicznych. Połączenie przyjemnego z pożyteczny m.
Tekst: K. Mówińska
Tydzień Mózgu
Dziś klasa 3b wzięła udział w wyjątkowych zajęciach w ramach Tygodnia Mózgu, które miały na celu rozwijanie umiejętności ortograficznych. Uczniowie mieli okazję zrealizować różnorodne zadania plonistyczne, które nie tylko były ciekawą formą nauki, ale także wspaniałą zabawą.
W trakcie zajęć dzieci zmierzyły się z krzyżówkami i rebusami, które pozwoliły im w praktyczny sposób utrwalić zasady pisowni. Wykonywanie rymowanek z kolei dodało lekcji nieco kreatywności i radości, pokazując, że ortografia może być fascynującą częścią języka polskiego.
Dodatkowo, uczniowie korzystali z ćwiczeń interaktywnych, które angażowały ich w aktywny sposób, sprawiając, że nauka nabrała nowego wymiaru. Dzięki tym różnorodnym formom aktywności, dzieci miały okazję „pobudzić szare komórki do myślenia” i wzmocnić swoje umiejętności w miłej atmosferze.
Nauka przez zabawę to wspaniały sposób utrwalania wiedzy - dzisiejsze zajęcia były tego doskonałym przykładem. Uczniowie mogli w ciekawy sposób rozwijać swoje umiejętności ortograficzne, a jednocześnie świetnie się bawić.
Również uczniowie klas piątych w ramach zajęć dodatkowych z entuzjazmem podeszli do tematu rozwijania swoich zdolności poznawczych. Oni również skorzystali z różnorodnych form aktywności intelektualnej, które stymulowały ich umysły i pozwoliły na doskonalenie umiejętności analitycznych oraz kreatywnego myślenia. Wspólne wyzwania, które pokonywali, umocniły więzi między uczniami, a także sprawiły, że nauka stała się dla nich jeszcze bardziej inspirująca i satysfakcjonująca.
Wszystkie te działania pokazują, jak ważne jest budowanie fundamentów wiedzy już od najmłodszych lat, przy jednoczesnym rozwijaniu miłości do nauki, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.
Tekst: Marlena Gierszewska
Jeden na milion
Dnia 13 marca 2025 roku uczniowie klas szóstych udali się na wycieczkę do Grudziądza. Obejrzeli w kinie film ,,Jeden na milion". To ciepły i mądry seans filmowy, który porusza problemy dnia codziennego w rodzinach ze spektrum autyzmu. Uczniowie poznali chłopca i jego niepowtarzalne podejście do życia. Oglądając film, można nauczyć się, jak dostrzegać wartości życia, akceptować ludzi, uczyć się przyjaźni i miłości. Uczniowie spędzali czas pod opieką p.Grażyny Kędziorskej, p.Danuty Kozikowskiej oraz p.Iwony Szwarackiej.
Tekst opracowała Danuta Kozikowska.
"TYDZIEŃ MÓZGU 2025"
Kolejny dzień związany z obchodami "TYGODNIA MÓZGU 2025" upłynął na oglądaniu przez uczniów klasy 4a filmu pt."Jak działa mózg?". Uczniowie dowiedzieli się , jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa mózg. Na kolejnych lekcjach uczniowie klas 8b, 7a oraz 8a rozgrywali pojedynki szachowe, rozwiązywali rebusy i łamigłówki oraz grali w "kółko i krzyżyk".
Tekst: R. Rafał Laskowski
Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dnia 11 marca 2025r. odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Odbywał się w dwóch grupach wiekowych. Grupa młodsza to klasy czwarte oraz grupa starsza to klasy 5-8. W obecnym roku w gminnych eliminacjach wzięło udział 21 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja. W jej skład weszli panowie: druh Piotr Zacharski, druh Marosz Andrzejczak, druh Wojciech Nagórski – Naczelnik OSP Pokrzydowo.
Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie pisali test pisemny. Na teście wykazali się ogromną wiedzą i niebywałymi umiejętnościami. Następnie uczestnicy zmagali się z pytaniami ustnymi.
Do etapu ustnego z naszej szkoły zakwalifikowali się: Jakub Piotrowski klasa 3b oraz Maksymilian Zychski klasa 4b, Agnieszka Krajnik klasa 6a, Marek Kozikowski klasa 8a.
W finale uczniowie odpowiadali na trzy pytania zawarte w wylosowanych zestawach.
Na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentować będą:
Maksymilian Zychski – I miejsce ( kategoria klasy I- IV )
Agnieszka Krajnik – I miejsce ( kategoria klasy V- VIII )
Marek Kozikowski – II miejsce. ( kategoria klasy V- VIII )
Dla finalistów przygotowano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu była p. Danuta Kozikowska.
Tekst opracowała: Danuta Kozikowska
Drugi dzień "Tygodnia Mózgu"
Uczniowie klas 7 na lekcji biologii rozwijali zmysł słuchu, na lekcji chemii znajdowali pary na czas natomiast uczniowie klasy 6b grali w biologiczne memory. Zabawa była przednia.
Tekst:K. Mówińska
Zajęcia otwarte w przedszkolu
We wtorek 11.03.2025r., w naszym przedszkolu odbyły się zajęcie otwarte z udziałem rodziców. Dzieci w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z Dyrekcją, Paniami oraz wyposażeniem sal przedszkolnych. Na początku naszej przygody dzieci ruszyły na „poszukiwania wiosny”, wykonały wiosenne wianuszki, z którymi dumnie przystąpiły do kolejnych zadań. Chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zajęciach muzyczno-ruchowych. Podczas zajęć dzieci ozdobiły suknię Pani Wiosny oraz przygotowały kwiaty z masy solnej. Zabawy i radości było mnóstwo, a najszczęśliwsze tego dnia były dzieci, które mogły z rodzicami i innymi bliskimi przyjemnie spędzić czas w naszym przedszkolu.
Zajęcia otwarte są dla nas jedną z form współpracy z rodzicami. Stanowią okazję do integracji środowiska przedszkolnego zarówno na linii rodzic – wychowawca, jak również integracji wszystkich rodziców dzieci z tej samej grupy przedszkolnej, a także wzmacniania więzi pomiędzy dzieckiem, a rodzicem.
Tekst: Monika Steckowska
Dzień kobiet w grupie 0e
10 marca radosna atmosfera panowała w przedszkolu już od samego rana. W tym szczególnym dniu, chłopcy złożyli wszystkim dziewczynkom serdeczne życzenia i wręczyli upominki. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy, nie zabrakło również wspólnych zabaw i konkursów. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.
Tekst: Monika Steckowska
Konkurs kuratoryjny z biologii
10.03.2025r. uczennica klasy 8a Julia Duda brała udział w konkursie kuratoryjnym z biologii- etap wojewódzki. Czekamy na wyniki ale już teraz gratulujemy Julce dotarcia tak daleko.
Tekst: K. Mówińska
Dzień Kobiet w grupie Oc
Nasze przedszkolne księżniczki i ich mali dżentelmeni!
Dzień Kobiet w grupie Oc to dzień pełen uśmiechów, kwiatów i życzeń.
Dziś dziewczynki czuły się wyjątkowo
Było kolorowo, radośnie i uroczyście.
Dziękujemy chłopcom za piękne upominki!
Tekst Paulina Jeziorska