20.09.2024 w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątanie świata". W wydarzeniu tym brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Oddział przedszkolny przypominał sobie o podstawowych zasadach segregacji śmieci, natomiast uczniowie klas 1-8 brali udział w sprzątaniu pobliskich terenów wokół szkoły. Kordynatorami akcji byli: D. Kozikowska i K. Mówińska
Sprzątanie świata
- 2
Sprzątanie świata grupa Od
- 1
Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska. Przedszkolaki z grupy 0d przekonały się jak istotną kwestią jest segregowanie śmieci
Tekst: Magdalena Czyża
Dla Powodzian
- 10
Wczoraj, 19 września, społeczność Zespołu Szkół w Zbicznie pokazała swoje wielkie serce! Dzięki wspólnej akcji zbiórki dla Powodzian, udało nam się zebrać aż 30 kartonów darów. Wszystkie zostały już przekazane do punktu zbiórek w Brodnicy i tego samego dnia wyruszyły na pomoc poszkodowanym na południu Polski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ogromne wsparcie!
Wczorajsza zbiórka w naszej szkole to dopiero początek! Pokazaliśmy, że razem możemy działać szybko i skutecznie. Zachęcamy wszystkich do tego, aby nie pozostawać obojętnymi na los innych. Każda pomoc, nawet najmniejsza, jest ważna.
Sprzątanie Naszego małego przedszkolnego Świata Grupa Oc
- 2
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA świętujemy!!
Dziś na każdej buźce uśmiech gości!To już dziś tańczymy i skaczemy to dziś Nasz DZIEN PRZEDSZKOLAKA świętujemy!!
Od malucha do starszaka bo z Nas super zgrana paka i nie ma lepszych od Przedszkolaków !!!
Grupa Oc
Tekst Paulina Jeziorska
Dzień Przedszkolaka w grupie 0e
Przedszkolaki! Dziś Wasz dzień!
Niech wszystkie smutki odejdą w cień.
Dziś świętujemy od samego rana,
więc niech każda buzia będzie roześmiana.
Bądźcie zawsze do zabawy gotowe,
chętnie podejmujcie wyzwania nowe.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w grupie Oa
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
20.09.2024r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą szkoły została Ada Cyglicka z klasy 7a
Zastępcą został Wiktor Bąkowski z klasy 8a
Skarbnikiem został Szymon Paczkowski z klasy 7b
Sekretarzem została Barbara Chachulska z klasy 5a
Gratulujemy!!!
Miasteczko rowerowe
Miasteczko rowerowe w Zbicznie namalowane! Jeszcze nie można korzystać, prace nad zagospodarowaniem terenu są w trakcie. Do dyspozycji szkoły będą mobilne znaki drogowe, pojawią się ławostoły, oświetlenie i kamery.
Pomoc dla Powodzian
Grupa Ob obchodziła Dzień Kropki
16 (września) grupa Ob obchodziła Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę itp...
Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w licznych zabawach ruchowych.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.
1
Dzień kropki w grupie 0e
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.
M.Steckowska
Dzień kropki w grupie 0d
Tego dnia zorganizowane zostały dla dzieci kreatywne, nietuzinkowe zabawy z kropką w roli głównej. Uczyliśmy się jak dodawać innym i sobie wiary we własne możliwości. Podczas zajęć powstały też wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.
Tekst: Magdalena Czyża
DZIEŃ KROPKI
- 2
Przedszkolaki z grupy Oa aktywnie włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, które jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci uczciły ten dzień biorąc udział w kreatywnych zajęciach, które pomogą im odkryć ich talenty oraz poznać mocne strony.
Tekst: Jolanta Domagalska
Dzień Kropki w Grupie Oc
- 11
Targi Pracy i Ekonomii Społecznej
12 września 2024 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w Targach Pracy i Ekonomii Społecznej, które odbyły się w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Celem udziału w targach pracy było pogłębienie wiedzy młodych ludzi na temat planowania swojej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy. Uczniowie mieli możliwość weryfikacji swoich wyobrażeń z rzeczywistymi realiami panującymi na rynku pracy. Skorzystali z porad doradców oraz przekonali się jak wygląda rynek pracy i jakich „fachowców” poszukują lokalni przedsiębiorcy. Za kilka miesięcy ósmoklasistów czeka wybór szkoły ponadpodstawowej, niektórzy będą musieli znaleźć miejsce odbywania praktyk, inni będą potrzebowali jeszcze fachowego wsparcia w wyborze szkoły. Dlatego właśnie teraz należy umożliwiać uczniom poszukiwanie swojej drogi. Dziś udało nam się dowiedzieć dużo na temat możliwości odbywania praktyk w różnych zakładach i warunkach jakie proponują młodocianym pracownikom. Nawiązaliśmy współpracę z firmami, których przedstawiciele odwiedzą naszą szkołę na zajęciach z wychowawcą i opowiedzą szerzej o specyfice pracy różnych zawodów. Mamy też zaproszenie do EXPOM S.A. w Kurzętniku, żeby zwiedzić zakład pracy. Młodzież na pewno dużo skorzystała z udziału w tym przedsięwzięciu. Do szkoły wróciliśmy obdarowani gadżetami reklamowymi, a dzięki niektórym firmom, mogliśmy nawet skosztować pysznych wypieków, owoców, wyrobów cukierniczych. Opiekę nad uczniami sprawowali: p.Marlena Gierszewska i p.Wojciech Żurański. Tekst: Marlena Gierszewska
"PERŁY POLSKIEJ PRZYRODY"
Koordynatorami konkursu są:
p.Katarzyna Mówińska
P. Rafał Laskowski
Narodowe Czytanie 2024
Narodowe Czytanie to wyjątkowa inicjatywa, mająca na celu propagowanie czytelnictwa i literatury polskiej.
W szkołach to coroczna akcja, która angażuje uczniów, nauczycieli i całe społeczności szkolne w czytanie wybranych dzieł literatury polskiej. W ramach tego wydarzenia uczniowie wzięli udział w czytaniu dzieła Juliusza Słowackiego „Kordian”. To świetna okazja, by młodzież mogła lepiej poznać klasykę literatury polskiej, a także rozwijać swoje umiejętności czytelnicze i artystyczne. "Kordian" Juliusza Słowackiego to jedno z dzieł, które pozwoliło uczniom zgłębić dramat romantyczny i jego znaczenie w historii literatury.
Dziękujemy za wspólne czytanie
Wybory do samorządu uczniowskiego
Dzień pamięci o bohaterach II wojny światowej
1 września to dzień refleksji na temat wydarzeń historycznych,które miały fundamentalne znaczenie dla naszej współczesności. Pani Dyrektor,Urszula Pomianowska oraz delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyli w corocznym spotkaniu dla uczczenia pamięci pomordowanych przy pomniku ofiar hitlerowskich zbrodni w Brzezinkach nad jeziorem Bachotek. Pamięć o tych wydarzeniach pozwala zrozumieć i docenić wartość pokoju.Uczy również jak ważne jest poszanowanie życia i wolności. Pamięć i szacunek to wartości lepszego świata i współpracy w budowaniu relacji między pokoleniami.
Cześć bohaterom