Bal
Lubimy czytać
Uczniowie klasy 3 a mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas omawiania lektur. Wiedzę zdobytą podczas czytania pierwszej lektury ,,Afryka Kazika ,, zamknęli w pudelku.
Kolejna lekturę ,, Mania, dziewczyna inne niż wszystkie,, umieścili na wieszaku.
Obie aktywności to ciekawa metoda aktywizująca, która pozwala na zebranie wiedzy o lekturze w nietypowy sposób. Dzieło staje się skarbnicą wiedzy o utworze, a wspólna, grupowa praca doskonali umiejętności współdziałania. Klasa 3a lubi czytać lektury .
Wielkanocna pisanka
W naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs pt. "Wielkanocna pisanka". Jego celem było rozwijanie kreatywności, wyobraźni, zdolności manualnych, wrażliwości artystycznej dzieci a także tworzenie atmosfery zadowolenia i radości z dobrze wykonanego zadania.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty. Jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Eliza Zawadzka
II miejsce - Rozalia Cichowska
III miejsce - Łucja Dyrda
i przyznało nagrody ufundowane przez Zespół Szkół w Zbicznie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: Jolanta Domagalska
BAL JUBILEUSZOWY
WIELKANOCNE POSZUKIWANIE JAJEK
4 kwietnia grupa 0d obchodziła Dzień Marchewki
Celem akcji było zachęcanie dzieci do spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na ich temat oraz doskonalenie pracy w grupie. Przedszkolaki brały udział w zabawach tematycznych oraz samodzielnie przygotowały sok marchewkowy, który później degustowały. Był to dzień pełen wesołych atrakcji.
Tekst: Magdalena Czyża
Konkurs Recytatorski z okazji Jubileuszu Szkoły Podstawowej!
Z radością informujemy, że odbył się wyjątkowy konkurs recytatorski z okazji jubileuszu naszej szkoły! Uczniowie z klas 4-8 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, dzieląc się z nami ulubionymi wierszami.
Wszyscy uczestnicy przygotowali się z dużym zaangażowaniem, a ich występy były pełne emocji i pasji. Jesteśmy ogromnie dumni z talentów, jakie kryją się w naszej szkole!
W jury zasiadły nauczycielki polonistyki oraz nauczyciel bibliotekarz,którzy z uwagą oceniali nie tylko dykcję i interpretację, ale także oryginalność wyboru tekstów. Po burzliwych obradach ogłosiliśmy zwycięzców, którzy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody w dniu 19.05.2025,kiedy nastąpi uhonorowanie wszystkich zwycięzców jubileuszowych konkursów.
Zofia Graczyk
Natalia Pietrzak
Agnieszka Krajnik
Chcielibyśmy serdecznie podziękować uczestnikom za ich wysiłek.To dzięki Wam nasza szkoła jest miejscem, gdzie rozwijają się talenty i pasje.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!
Dla Waszego dobra
Wyjazd do kina na film to nie tylko sposób na relaks, ale także możliwość nauki i refleksji nad ważnymi tematami.
Uczniowie kl.7 i 8 obejrzeli film profilaktyczny pt. „Dla Waszego dobra” ,na który wyjazd do kina w Grudziądzu zorganizowała p.pedagog/psycholog.
Film obnaża trudne relacje panujące w domu rodziny.
Tematyka porusza ważne kwestie życia społecznego.
Niebieskie Igrzyska
Niebieskie Igrzyska z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole.
Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia to ważna data w kalendarzu dla osób ze spektrum autyzmu i ich bliskich.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dobra okazja do pokazania naszej życzliwości, otwartości i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wspólnie możemy zwiększyć społeczną integrację osób z autyzmem i wspierać ich w dążeniu do samodzielności.
Tekst :Monika Steckowska
Dzień Gofra
25 marca przedszkolaki z grupy 0d obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzieci utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyki kulturalnego zachowania przy stole. Poznały również recepturę tego pysznego deseru. Ponadto wykonały tematyczną pracę plastyczną.
Najatrakcyjniejszym punktem zajęć była oczywiście degustacja
Tekst: Magdalena Czyża
WITAJ WIOSNO !
Uczniowie klasy 2a poszukiwali oznak wiosny. Obserwowali przyrodę, wypatrywali zwiastunów nadejścia tej pięknej pory roku. Aby utrwalić wiadomości wykonali lapbooki -Wiosna w przyrodzie. Zajęcie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Jednak największym wyzwaniem, którego podjęli się drugoklasiści, było przygotowanie przedstawienia pt."Jak Wiosna rozweseliła smutną Królewnę". Na widowni zasiadły koleżanki i koledzy z klas I-III. To były ciekawe doświadczenia, doskonalące współpracę w zespole klasowym.
Wycieczka na Pomorze
Uczniowie klas trzecich wybrali się na niezwykle emocjonującą wycieczkę na Pomorze Gdańskie. Pierwszym punktem programu był spacer nad Morzem Bałtyckim. Następnie przeszliśmy na Westerplatte, które kojarzy się z rozpoczęciem II wojny światowej. Wiele emocji wywołał pomnik Obrońców Wybrzeża. Stąd udaliśmy się do teatru na musical "Kosmos",który przedstawia zarówno piękno, jak i problemy współczesnego świata. Głównym jego tematem były wartości, potrzeba radości, przyjaźni i nadziei. Była to wspaniała okazja do świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. Na koniec pojechaliśmy do Centrum Eksperymentu w Gdyni. Jest to miejsce, które łączy edukację z nauką w interaktywny sposób. Uczniowie mogli poznać tajniki energii odnawialnej, poczuć wstrząsy, które towarzyszą trzęsieniu ziemi oraz eksperymentować z iluzjami optycznymi, dźwiękowymi i dotykowymi.
Pełni wielu wrażeń, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.
W. Budzich, A. Grzybowska, M. Wójcik
„Kamienie na szaniec” w formie wojennej gazety – projekt edukacyjny realizowany przez klasę 8a
Uczniowie klasy 8a pracowali nad projektem edukacyjnym, który stanowił podsumowanie lektury obowiązkowej „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Ich zadaniem było stworzenie „Gazety Wojennej”, która w ciekawy sposób przedstawiała najważniejsze wydarzenia i postaci z książki.
Projekt miał na celu utrwalenie wiedzy o lekturze, ale również rozwijanie umiejętności pracy w grupie, kreatywnego myślenia i prezentacji informacji. Uczniowie mieli pełną swobodę w doborze formy gazety – mogli stworzyć ją zarówno w formie tradycyjnej, ręcznie rysowanej gazetki, jak i nowoczesnego projektu komputerowego. Ocenie podlegały zarówno merytoryczne aspekty pracy, jak i estetyka wykonania. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, a efekty pracy przeszły najśmielsze oczekiwania.
„Gazeta Wojenna” to nie tylko podsumowanie lektury, ale również hołd dla bohaterów, którzy w trudnych czasach wojny wykazali się odwagą i poświęceniem. Projekt ten pozwolił uczniom lepiej zrozumieć realia okupowanej Polski i docenić wartość wolności.
Tekst: Marlena Gierszewska
„Afrykańskie przygody Stasia i Nel"
Klasa 6b, podczas omawiania lektury „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, zamieniła się w prawdziwych podróżników. Uczniowie, podzieleni na grupy, wyruszyli w fascynującą podróż po Afryce, podążając śladami Stasia i Nel.
Podczas lekcji uczniowie analizowali fragmenty książki, tworzyli mapy podróży, opisywali napotkane zwierzęta i rośliny, a nawet próbowali wcielić się w role bohaterów. Dzięki temu lekcja stała się niezapomnianą przygodą, a lektura „W pustyni i w puszczy” nabrała nowego wymiaru.
Praca w grupach to wszechstronna metoda edukacyjna, która rozwija zarówno kompetencje społeczne, jak i poznawcze uczniów. Uczy ich współpracy, komunikacji, odpowiedzialności, kreatywności i wzajemnej pomocy, co jest niezwykle cenne w dzisiejszym świecie.
Tekst: Marlena Gierszewska
POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE- etap wojewódzki
27.03 uczennice naszej szkoły brały udział w konkursie dotyczącym znajomości parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz wiedzy o owadach. W konkursie tym brały udział: Lena Rostkowska, Zuzanna Kamińska i Agata Sadowska . Z wielką radością informuję, że nasza szkoła zajęła III miejsce w etapie wojewódzkim.
Tekst: K. Mówińska
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody był doskonałą okazją by uświadomić dzieciom, że woda zapewnia nie tylko życie, zdrowie, ochłodę ale też dużo radości. Przedszkolaki z grupy 0d przekonały się o tym na zajęciach wykonując eksperymenty, które pozwoliły poznać jej właściwości, stany skupienia oraz obieg wody w przyrodzie. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna z wykorzystaniem wody
Tekst: Magdalena Czyża
Dzień bez plecaka
Kreatywność naszych uczniów jest niograniczona. W dniu dzisiejszym uczniowie zamiast w plecakach książki mieli w koszach, skrzynkach, garnkach, walizkach, zlewach, poduszkach, pufach a nawet w taczce czy na suszarce do ubrań.
Tekst: K. Mówińska
Dzień Hobbysty w szkole
W środę, 26.03.2025r., w naszej szkole odbył się "Dzień hobbysty". Pasjonaci prezentowali swoje ekspozycje na sali gimnastycznej, a pozostali oglądali je i mieli okazję do zapoznania się z przeróżnymi zainteresowaniami.
Zaprezentowano m.in. takie hobby jak:
-malarstwo,
-fotografia,
-scrapbooking,
- granie na instrumencie
-fotografowanie,
-rysowanie,
-taniec,
-śpiew.
Po obejrzeniu wystaw wszyscy pasjonaci otrzymali słodki upominek.
Być może po tym dniu niektórzy z oglądających znajdą hobby dla siebie
Tekst: Magdalena Stawska-Pikulska
X Igrzyska Wiedzy za nami
To był dzień pełen emocji, mnóstwa wrażeń, dobrej zabawy
19 szkół podstawowych z Brodnicy i powiatu brodnickiego zmagało się z ciekawie przygotowanymi zadaniami z różnych dziedzin nauki
Każdą drużynę wiernie i niesamowicie wspierali kibice! Wszystkie grupy miały plakaty z różnorodnymi hasłami i motywującymi słowami.
Udział w „Igrzyskach Wiedzy” to nie tylko doskonała okazja do powtórzenia wiadomości przed zbliżającymi się egzaminami, ale również wspaniała możliwość integracji środowiska uczniowskiego.
W wyniku międzyszkolnej rywalizacji:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy
II miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Zbicznie
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy
Wszystkim serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycje konkursu, która z pewnością odbędzie się za rok!
Dziękujemy za przybycie:
@Szkoła Podstawowa im. Królewny Anny Wazówny w Gorczenicy
@Szkoła Podstawowa w Jajkowie
@Szkoła Podstawowa w Janowie
Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Jastrzębiu
@Szkoła Podstawowa w Kruszynach
@Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu
@Zespół Szkół w Pokrzydowie
@Szkoła Podstawowa w Radoszkach
@Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Szabdzie
Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
@Szkoła Podstawowa im. ppor. Piotra Wysockiego w Świedziebni
@Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie
@Szkoła Podstawowa nr 1 w Brodnicy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy
@Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy
@Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy